maalit.co.il

מעלית משא - משחר ההיסטוריה ועד מעלית משרדיתמשחר ההיסטוריה אנשים נאלצו להשתמש במעליות משא מאולתרות. למזלנו כיום יש כבר מספיק אופציות להתקנת מעלית משא בטכנולוגיה המפותחת ביותר


אם מסתכלים בראייה היסטורית, אז בטרם היו מעליות שנשאו אנשים, היו בעולם מעליות שנשאו ציוד וחפצים, ואלו היו בני אדם, אם תרצו משאיות משא אנושיות. עם הזמן בני אדם יצרו אלמנטים שונים, פרימטיביים לימינו אך מתוחכמים לתקופתם, כדי לשאת מזון וציוד בלי שיצטרכו לשבור את גבם. היום עומדת לרשותם מעליות משא.

ספרי ההיטוריה מלאים בתמונות של אנשים שמניחים חפצים בדליים, מעלים מים בדליים, מושכים באמצעות חבלים ציוד מלמטה למעלה או מורידים כך ציוד. עם ההתקדמות הטכנולוגית, הדליים הפכו לצינורות, החבלים למנופים, והנה אנו מוצאים מעליות משא שונות בהם האדם משתמש.


3 קטגוריות של מעליות משא
 

סוג מעלית מטרת העבודה
מעלית משא חיצונית מעלית משא מחוץ לבניין- משרתת בעיקר מפעלים בהעברת ציוד כבד
מעלית משא משרדית מעלית קטנה שמאפשרת העברת ניירת או ציוד משרדי אחר בתוך המשרד (מעליות משרדיות נקראות גם מעליות שירות)
מעלית משא ציבורית מעלית משא שקיימת בלא מעט בניינים ומיועדת להעברת ציוד כבד בתוך המשרד. כך נמנעת פגיעה במעליות הרגילות
 


אומנם התקנת מעלית איננה בהכרח דורשת את אותם אמצעים שהתקנת מעלית רגילה דורשת, למשל, אין היא בהכרח דורשת יצירת פיר מעלית (אם מדובר במעלית חיצונית או במעלית משא קטנה אשר גודלה לעיתים כגודל ארונית קטנה), אין היא דורשת בהכרח חדר מכונות (למרות שהיא כן עובדת על חשמל), וכן היא איננה דורשת מקום כמו התקנת מעליות.
 
ובכל זאת היא כן דורשת שינויים מבניים שונים וכן יש לה הגבלות מסוימות:

למשל, התקנת מעלית משא משרדית, דורשת מעבר בין הקומות דרך הקיר. אחרת המעלית לא תוכל לנוע.

הוספת מעלית משרדית חיצונית, דורשת הצבת דלת או חלון בכל קומה, כך יהיה ניתן להעביר ציוד בין מהמעלית פנימה. היא גם דורשת מקום למלגזה או כלים כבדים אחרים שיוכלו להעביר את הציוד למעלית וממנה.

מבחינת אמצעי בטיחות, הרי שמעלית משא מוגבלת במשקל  המשא שניתן לשאת עליה. בדיוק כמו מעלית רגילה. לרוב מדובר על 1000 ק"ג. מעליות משא לרוב יהיו אסורות להסעת אנשים אלא אם הם בתפקיד.

אחזקת מעליות תתבצע על ידי אחת לחצי שנה על ידי טכנאי ויש להקפיד לא להפעיל אותה במקרה של תקלה. יש לוודא שהמעלית תמוקם באיזור פנוי ומרווח, על מנת שיהיה קל לחלץ ממנה אנשים, במידה וזה יידרש.

חברה המתקינה מעליות משא כבד, קרי מעליות משא חיצוניות ו/או מעליות משא פנימיות גדולות, צריכות להחזיק ביטוח צד ג', להשתמש בשירותי החברה המתקינה לצורך תפעול שוטף של המעלית (כולל שירות טכנאי 24 שעות ביממה). אלה יאפשרו שימוש בטיחותי במעלית.התקנת מעלית משא, דורשת אישורים וביקורות בדיוק כמו מעלית רגילה, גם אם נועדה לעלות ולהוריד ציוד בלבד. תקלות במעלית משא עלולות לגרום לנזקים קשים ביותר לאנשים ולציוד
09/02/2011    המאמר עודכן בתאריך 10/02/2016    maalit.co.il


© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר maalit.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


Copyright © 2022 maalit.co.il כל הזכויות שמורות
אתר חברות מעליות מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום המעליות
מחפשים חברה מומלצת להתקנת מעליות ? השאירו פרטים ותקבלו מהם הצעות בהקדם
אנחנו עובדים עם חברות מעליות מקצועיות ומומלצות בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!