maalit.co.il

התקנת מעליות - כמה זה עולה לנו


באחרונה נחקק חוק המקל על השמשה של מעלית בבניין משותף כמעלית שבת. בתחום מעריכים כי שינוי החקיקה יוביל לעלייה משמעותית בהיקף התקנת המעליות בישראל

הבחירה במעלית מורכבת ממספר צמתי החלטה – ראשית יש להתאים את סוג המעלית לגודל הבניין ולנפח התנועה בו. זאת שכן ההחלטה להתקין מעלית בבניין משמעותה ויתור על שטחים פנויים – בחדר המדרגות, על הגג או במרתף. לאחר מכן יש לבחור את החברה שמייצרת את המעלית והחברה שתתקין אותה, כאשר פעמים רבות יהיה מדובר באותה חברה. ולבסוף, יש לבחור חברה שתתחזק את המעלית באופן שוטף ותוודא שהיא עומדת בכל דרישות הבטיחות.

הידראולי או חשמל – סוגי מעליות

כאשר עומדים בפני פרייקט של בניית מעלית בבניין, ניתן לבחור בין שני סוגים:

מעלית חשמלית – פועלת באמצעות מנוף ומנוע שפועלים על חשמל (בלשון המקצועית "הינע חשמלי"). מעליות אלו מתאימות לכל סוגי הבניינים – מגורים ומשרדים, ללא משנה בכמות הקומות – והאחזקה שלהן זולה ופשוטה יחסית. עם זאת, החיסרון המרכזי של המעליות מסוג זה הוא בצורך לבנות "חדר מכונות" על הגג, שתופס הרבה מקום. בעולם קיימים פתרונות של
בניית מעלית חשמלית ללא חדר מכונות, אך אלו עדיין לא אושרו לשימוש בישראל. בנוסף, בעת הפסקת חשמל מעלית חשמלית תתקע במקומה. עלות בניית מעלית שכזו לבניין בן ארבע קומות, עומדת על כ-80,000 ₪, ללא ההתקנה.

מעלית הידראולית – התקנת מעלית מסוג זה היא מורכבת יותר, והיא נועדה לבניינים של עד 20 מטר. אולם, היא לא מצריכה חדר מכונות גדול על הגג ובכך חוסכת במקום. יתרון נוסף הוא כי בעת הפסקת חשמל המעלית אינה נתקעת – והיא מסוגלת לרדת עד לקומה התחתונה. עלות התקנת מעלית מסוג זה בבניין עומדת על כ-100,000 ₪.  

עלויות תחזוקה

לשם שימוש נוח במעלית, וגם לצורך שמירה על בטיחות המעלית, יש לשכור חברה שתיתן שירותי תחזוקה שוטפת. חברות רבות יציעו שירותים כאלה במחירים של 150-300 ₪ לחודש למעלית. בנוסף, יש צורך באישור תקינות לכל מעלית אחת לחצי שנה, בעלות של כ-200 ₪. לא ניתן לקבל שירות זה מהחברה שביצעה התקנת מעלית, ויש צורך בבוחן חיצוני.
 
חברות מעליות

החברות המתקינות יציעו לרוב גם שירותי אחזקת מעליות. עם-זאת, לאחר סוף תקופת האחריות ניתן להתקשר עם כל חברה שמבינה בנושא
התקנת מעלית, ולקבל ממנה את שירותי האחזקה. חברות בולטות בתחום:

ישארליפטחברה ותיקה ומובילה. תמיד טוב לקנות את המעלית ולקבל את השירות מאותה חברה שאחראית לנושא בניית מעלית לבניין. השירות והאחריות של החברה נחשבות לאמינות ואיכותיות. החיסרון הוא שעלויות האחזקה השוטפת באמצעות החברה גבוהות בכ30% ביחס לחברות קטנות.

אלקטרה מעליות – חברה עם גב נרחב של תאגיד ישראלי גדול. החברה עוסקת בהתקנת מעליות תוצרת חו"ל. כמו ישראליפט, העלות של האחזקה השוטפת גבוהה יחסית.

מעליות על-רד– התקנת מעלית על-ידי חברה שאמנם אינה מייצרת מעליות, אך היא בעלת ניסיון רב בתחום ועלויות נמוכות משל החברות הגדולות. לחברה צוות טכנאי מעליות מיומן ומוקד חירום הפעיל 24 שעות ביממה.

עבור דירות שנמצאות בקומות העליונות, תוספת של מעלית עשויה להוביל לעלייה של עד 10% בשווי הנכס, לכן השקעה במעלית עשויה להיות משתלמת ביותר27/09/2011    המאמר עודכן בתאריך 11/01/2017    maalit.co.il


© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר maalit.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


Copyright © 2021 maalit.co.il כל הזכויות שמורות
אתר חברות מעליות מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום המעליות
מחפשים חברה מומלצת להתקנת מעליות ? השאירו פרטים ותקבלו מהם הצעות בהקדם
אנחנו עובדים עם חברות מעליות מקצועיות ומומלצות בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
מעוניין בייעוץ מקצועי?:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!