maalit.co.il

כל מה שצריך לדעת על שיפוץ מעליותמעליות היא אחת מהאלמנטים שיעילותם ואיכותם, נמדדת הן בטווח הקצר והן בטווח הארוך, מהרגע שהדייר מקומה רביעית לא צריך לעלות ברגל לדירתו, ועד הרגע בו הדייר מקומה ראשונה מציע את דירתו למכירה.
לא בכדי חוקק המחוקק כי כל בניין בן ארבע דירות ויותר מחוייב מרגע בנייתו בהתקנת מעלית
למרות האמור לעיל, מעליות מורכבות מחלקים מכניים נעים רבים. טבעם של חלקים מכניים נעים, החשופים לא רק לכוחות הדחיסה והגזירה הפועלים עליהם מתוקף תפקידם, אלא גם לחיכוך, בלאי הזמן ופגעי מזג האוויר, להתקלקל. ואכן, מעליות נוטות להתקלקל ולאבד מזוהרן, ולפיכך שיפוץ מעליות הוא תחום עסקי מבוקש לא פחות מהתקנת מעליות "מחדש".


שיפוץ מעליות- בטיחותשיפוץ מעליות

למרות שמעליות מככבות בעשרת אמצעי התחבורה הבטוחים ביותר בעולם, ולמעשה הרבה יותר מסוכן לחצות את הכביש מאשר לעלות במעלית, עדיין מדובר בכלי התולה אתכם ישירות בגובה של פיר בן 20-30 מטרים לפחות. נפילה מגובה כזה אינה עניין בו ניתן להקל ראש.

הרבה יותר נפוצות מתאונות הקשורות למעליות הן תקלות הקשורות למעליות, ואף שאין כל סכנה בריאותית מיידית לאדם המסכן שנתקע במעלית למשך שעות ארוכות ברציפות, מדובר במפגע מעצבן למדי.

אי לכך, הטיפול הטוב בכל בעיה הוא מניעתה, ובמקרה של מעליות, שיפוץ מעליות איכותי. לפיכך, עוד בטרם תתחילו בחוזה ההתקשרות עם הקבלן המשפץ, וודאו כי מדובר במקצוען מוסמך ועוסק מורשה.

ידע טכני טוב בלבד לא מספיק: חשוב גם לוודא לפני חתימת החוזה ובמהלך העבודות (ואף לציין זאת מפורשות כתנאי הכרחי בחוזה) כי נעשה שימוש אך ורק בחלפים מקוריים וחדשים העומדים בתו התקן הישראלי, האירופאי או האמריקאי.

חלפים מקוריים לא רק שלא ישברו בקלות כזו, אלא גם יהיו בדרך כלל מבוטחים באחריות היצרן, ולכן במקרה של שיפוץ לא מוצלח או תקלה חלילה, תדרשו לשלם סכום כסף נמוך בהרבה (אם בכלל) עבור התיקון החוזר.

אופן הביצוע של שיפוץ מעליות משתנה לפי הבעיה. בדרך כלל השלב הראשון הוא אבחנה, כלומר בדיקת המנגנון הנע, המנוע ורכיבי השליטה האלקטרוניים.

ברוב המקרים השינויים בכל אחד מאלה יהיו נקודתיים (החלפת רכיב אחד או שנים), ולכן המחירים לא גבוהים מידי. מבחינה אסטטית, ניתן לשנות רק את חיפוי הפנים של תא הנוסעים, אך במקרים רבים כדאי להחליף את התא כולו.


שיפוץ מעליות- מחיר

מחירו של שיפוץ מעליות תלוי מאוד בסוג והיקף העבודה המבוקשת, כמו גם בסוג המעלית המשופצת. החלפת פנים המעלית בלבד על ידי ציפוי פלאסטיק, נירוסטה או עץ יעלה כ2000-6500 שקלים. החלפת מנגנוני הדלתות לגמרי לעומת זאת יעלה 30-50 אלף ש"ח בבניין בן ארבע קומות, ויותר ככל שיש יותר קומות.

כל תיקון או החלפה של מנגנון ההנעה עצמו יעלו יותר, שכן מדובר כאמור בעניין חיוני לבטיחות. בדיקת תקלה במערכת ההפעלה האלקטרונית תעלה כ500 שקלים, ועוד כ1000-1500 שקלים לכל יום עבודה (לא כולל מחיר החלפים, שיכול לנוע בין כמה שקלים לבין כמה עשרות אלפי שקלים).

החלפת מנוע (תלוי מאוד בסוג המנוע) תעלה 15000-60000 שקלים (מחיר העבודה כלול בדרך כלל).
13/08/2010    maalit.co.il


© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר maalit.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


Copyright © 2022 maalit.co.il כל הזכויות שמורות
אתר חברות מעליות מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום המעליות
מחפשים חברת שיפוץ מעליות ? מלאו את הפרטים ותקבלו מהם הצעות בהקדם
אנחנו עובדים עם חברות מעליות מקצועיות ומומלצות בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
מעוניין בייעוץ מקצועי?:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!