maalit.co.il

טכנאי מעליות - הכשרתו ותפקידו


טכנאי מעליות


לא לחינם טכנאי מעלית נחשב לאחד מבעלי המקצוע בעל העבודה המסובכת והמורכבת ביותר, אחרי הכל כל מי שעולה במעלית, נמצא במובן מסוים באחריותו
טכנאי מעליות, האמון על שמירת תקינותם של מעליות במבנים ציבוריים ופרטיים, הפך לפני כארבעים שנה למקצוע ממוסד במדינת ישראל. להלן נפרט כמה פרטים חשובים על טכנאי מעליות, סוגי שירותים אשר טכנאי מעליות מורשה לבצע ומחירון מייצג.


מי צריך טכנאי מעליות

המעלית היא לא רק כלי משפר איכות חיים, או במקרים מסויימים מונע פציעות (במיוחד במקרה של קשישים וחדרי מדריגות חשוכים מידי). מדובר במרכיב משמעותי של ערך הנכס. לא רק מחיר הדירה, במיוחד במקרים של דירות עליונות, עולה כאשר יש מעלית, אלא גם (כפועל יוצא של מחיר הדירה) גם מחיר השכירות של דירות על מעלית עולה בהתאם.

אי לזאת, חיוני לכולי עלמה שהמעלית תעבוד כל הזמן. עם זאת, כל מעלית מורכבת מאלפי חלקים נעים או חלקים חשמליים הפועלים בהספקים גבוהים. חלקים נעים חשופים לכוחות גזירה וחיכוך כל הזמן, וחלקם אף חשופים לחלודה ופגעי מזג האוויר. לפיכך אין זה מפתיע כי ממוצע התקלות במעליות ביתיות עומד על כ-1.5 תקלות משמעותיות בשנה. הדרך היחידה לטפל בתקלות כאלה בבטחה ולהוריד את כמות התקלות הצפויה, כל זאת בלא לפגוע בבטיחות פעילותה של המעלית, היא דרך שירותיו של
טכנאי מעליות מוסמך.


טכנאי מעליות- לימודים

לצורך קבלת רישיון עבודה של
טכנאי מעליות יש להשתתף בקורס מתאים (קורס טכנאי מעליות, מועבר על ידי כמה מכללות מובילות ביניהן מכללת חשמל ברמלה, מכללת אלקטרון, ואחרות) ולעמוד בהצלחה בבחינות הרישוי של משרד העבודה (במחיר של כ900 שקלים). עם זאת, טכנאי מעליות מוצלח צריך ללמוד את רזי המקצוע המעשיים בעבודה פרקטית, וכאן אין תחליף לניסיון. לפיכך, במקרים רבים טכנאי מעליות מתחיל את הקריירה שלו כעוזר תחת שרביטו של טכנאי מוסמך יותר או בחברת מתן שירותי אחזקה גדולה.

כמו כן, לטכנאי מעליות יש תואר של הנדסאי חשמל (שנתים לימודים, כ-10000 שקלים לשנה, במכללות כמו מכללת אורט ואחרות) או של חשמלאי מעשי (600 שעות לימודים, בעלות של כ7000-10000 שקלים, במגוון המכללות המתמחות בנושא, כנ"ל)


טכנאי מעליות- סוגי שירותים

כפי שהזכרנו,
טכנאי חשוב לא רק לתיקון, אלא גם לאחזקת מעליות שוטפת ומניעת הצורך בתיקונים.

ביקורת תקופתית והכנה לאישור של מפקח משרד העבודה- כידוע מעליות חייבות לעבוד ביקורת תקופתית במרווחים של חצי שנה עד שנתים (לפי סוג המעלית).
בכל מקרה פעילות תקינה ובטוחה של כל מכונה, ובכלל זאת מעלית, תלוי בביקורת ו"שימון" תקופתיים. עלות הביקורת נעה בין 200 ל-750 שקלים.

במחיר זה תקבלו בדרך כלל בדיקה לתקינותה של המעלית, הוספת שמן או צבע במקומות הזקוקים לכך, ניקוי החלקים הנעים, בדיקת תקינות פעילות המערכת החשמלית, וכאשר יש צורך, החלפת חלפים פגומים. מחיר החלפים כמובן לא נכלל במחיר הביקור עצמו.

ביקור חירום במקרה של פגם- ביקור החירום לא מחליף כמובן הגעה של מכבי אש במקרה שאנשים נתקעו במעלית.

מחיר הביקור גבוהה ב-50-100% ממחיר הביקור השגרתי, בין השאר כתלות בשעות הביקור (האם מדובר בביקור לא מתוכנן במהלך שעות העבודה או קריאת לילה או סוף שבוע). בדרך כלל התיקונים בסוג כזה של ביקור הם כלליים וקלים בלבד. כיוון שעצם הצורך בביקור כזה בדרך כלל מראה על תקלה משמעותית, קרוב לוודאי כי תזדקקו לביקורים נוספים בעתיד הקרוב.

 13/08/2010    maalit.co.il


© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר maalit.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


Copyright © 2021 maalit.co.il כל הזכויות שמורות
אתר חברות מעליות מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום המעליות
מחפשים טכנאי מעליות? מלאו את הטופס וקבלו הצעות מהמומחים בתחום בהקדם
אנחנו עובדים עם חברות מעליות מקצועיות ומומלצות בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
מעוניין בייעוץ מקצועי?:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!