maalit.co.il

התקנת מעלית - המדריך המלאכפי שמיד תיווכחו לדעת, ההבדל מחיר של דירה אחת לשנייה, לעיתים מתבטא במה שיש מחוץ לדירה, הכוונה למעמלית


לפי סטטיסטיקות שונות נמצא כי בשוק הנדל"ן של ימנו בישראל (קיימת שונות מסויימת בין האזורים השונים, אך המגמה זהה בכולם), התקנת מעלית לבניין רב קומות מעלה את מחיר הנכסים בכ5-10% בממוצע.

מובן כי ככל שהדירה המדוברת גבוהה יותר, התקנת מעליות תשפיע עוד יותר על המחיר.


אי לזאת מובנת הגישה הרווחת היום בקרב בעלי דירות בארץ ובעולם, הרואה התקנת מעליות לא כהוצאת צריכה או נוחות בלבד, אלא גם כהשקעה ארוכת טווח בשווי הנכס.


התקנת מעליות- התחלה

התקנת מעליות היא עניין טוב ומבוקש למדי, אך דיירים רבים נואשים מן הרעיון עוד בטרם הוולדו בגלל הקשיים האמיתיים והמדומים שבביצועו.

הקושי הראשון הוא מימון: קשה לשכנע קבוצה גדולה והטרוגנית (שונה) של אנשים שונים, כמו בעלי דירות של בית דירות ישראלי ממוצע, לשקיע מכספם עכשיו בשביל תועלת עתידית, שלא תמיד נהירה לכולם.התקנת מעליות

בהקשר זה חשוב לשים לב לכמה עובדות מעניינות ומקילות:

ראשית, על פי חוק, באם החליטו יותר מ80% מהדיירים על התקנת מעליות, מחוייבים שאר הדיירים להכנע להחלטת הרוב.

שנית, מובנת לגמרי התנגדותם של בעלי הדירות הנמוכות לשלם את מלא הסכום הנדרש, ולכן מומלץ מאוד לחלק את ההוצאות לא שווה בשווה, אלא לפי הערכה שמאית של התוספת לאיכות החיים ושווי הנכס של כל דייר ודייר.

שלישית, במקרים בהם דיירים מסויימים פשוט מסרבים לשלם את המחיר, ישנם פתרונות יצירתיים שונים של התקנת מעליות גם במקרים אלה: נעילת המעלית על ידי קוד או מפתח ייחודיים לדיירים המשלמים, וכדומה.


התקנת מעליות- התכנון

סוף מעשה במחשב תחילה, והדבר נכון שבעתיים לגבי שיפוץ גדול כמו התקנת מעליות. מומלץ מאוד לעשות עבודת הכנה מדוקדת לפני תחילת העבודות עצמן.

בין אלה חשוב מאוד להזכיר פניה לאדריכל ומהנדס בניין מוסמך, שיבקרו בשטח וימליצו על דרך ההתקנה המיטבית (יעוץ פלוס תוכנית מוכנה יעלו כ10-30 אלף ש"ח).

מומלץ גם לבצע סקר שוק מדוקדק. כאשר בחרתם את הקבלן המבצע, שכרו גם עורך דין שיטפל בחתימת החוזה (בדרך כלל כחצי אחוז מסכום החוזה), וודאו כי החוזה מפורט, וכולל הצעת מחיר מפורטת ומוגבלת, זמן סיום, ערבויות למקרה של פשיטת רגל וכדומה.


התקנת מעליות- הביצוע

מזל טוב, התחלתם בעבודה. הצעת המחיר תלויה מאוד בסוג המעלית, הדרך בה אתם מתקינים אותה (בתוך הבית, מחוצה לו), ובכמות העבודה הנדרשת טרם ההתקנה.

באם מדובר בבניין בין 4-5 קומות, עם חדר מדרגות רחב מאוד המאפשר התקנת מעלית בלא עבודות שיפוצים נוספות, מדובר בדרך כלל על סך של כ-100-500 אלף ש"ח לעבודה.

מעלית חיצונית דורשת מעט יותר עבודות הרכבה, ולכן תעלה 100-200 אלף ש"ח יותר. במקרה שחדר המדרגות דורש שיפוץ לפינוי מקום, המחיר יכול להיות מוכפל ויותר מכך, תלוי כמובן בהיקף העבודה.  

התקנת המעלית מורכבת מכמה שלבים בסיסיים, כאשר הביצוע המדוייק תלוי באופן ההתקנה ומשתנה ממקרה למקרה. השלב הראשון הוא הכנת התשתיות, היינו פינוי המקום המיועד לפיר ולמנוע, אבטחת אספקת זרם מספקת (בדרך כלל דורש שינוי בחיווט ובמקרים מסויימים אף הרחבת אספקת הזרם לבניין כולו), ווידוא בטיחות ההתקנה (סתימת צנרת מים לדוגמא) וכדומה.

לאחר מכן נבנה הפיר עצמו, כולל מסילות מכוונות עליהן תנוע המעלית. לבסוף מותקן המנוע, מנגנון ההנעה, ותא הנוסעים. השלב האחרון כולל התקנת רכיבי השליטה והאלקטרוניקה וכיוונונים עדינים להבטחת פעילות חלקה.
13/08/2010    maalit.co.il


© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר maalit.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


Copyright © 2021 maalit.co.il כל הזכויות שמורות
אתר חברות מעליות מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום המעליות
מחפשים חברה מומלצת להתקנת מעליות ? השאירו פרטים ותקבלו מהם הצעות בהקדם
אנחנו עובדים עם חברות מעליות מקצועיות ומומלצות בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
מעוניין בייעוץ מקצועי?:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!