טכנאי מעליות בבאר שבע

המעלית מקרטעת? לא סוחבת בעליות? זה הזמן להזמין טכנאי מעלית. מעלית מקולקלת או מעלית שלא מתפקדת כנדרש היא לא עוד מוצר או מתקן מקולקל היא מהווה סיכון בטיחותי. לכן יש להזמין במהרה טכנאי מעליות מקצועי ומנוסה שיפתור את הבעיה בהקדם
 
אל תחכו ואל תקחו את הזמן אם המעלית לא מתפקדת כראוי. במקרה של בעיה, חייבים לפנות אל בודק מעליות שיאבחן את הבעיה ויטפל בה. השאירו את הפרטים שלכם ואנחנו נדאג שיחזרו אליכם בהקדם יש שני סוגים של טכנאי מעליות. טכנאי מטעם החברה וטכנאי עצמאי. טכנאי מעליות מטעם הוא טכנאי שאתם זכאים לקרוא לו, ללא תשלום מעצם העובדה שבחרתם בהתקנת מעליות בחברה מסוימת. הוא אחראי לתקן תקלות ובעיות שצצות במעלית. טכנאי מעליות עצמאי אחראי על אחזקת מעליות שיצאו מזמן האחריות של החברה. ההיתרון שלו, הוא יותר זול והרבה פעמים תגלו שהוא זמין יותר מטכנאי מעליות של החברה.

מה עושה טכנאי מעליות
: בדיקות תקופתיות למעלית: ביקורי חירום במקרה של תקלות דחופות, תיקונים לא דחופים, החלפת חלקים במקרה הצורך
קרא עוד
אלקטרה בעמ

אברהם בן עמי 8 באר שבע

עדן מעליות בעמ

דנוש בן לברט 15 באר שבע 84655

שאלות ותשובות בתחום טכנאי מעליות

כיצד מחשבים עלות החשמל לשעת הפעלת מעלית שבת והאם יש השפעה רבה בגין הוצאות ההחזקה או בכלל לא?

במעלית שבת צריכת החשמל של המעלית היא מקסימלית כולל בלאי החלפים, עכשיו חישוב צריכת החשמל הינו הספק המנוע כ 5.5 kw כפול זמן העבודה ושואלים את חברת החשמל לפי הנתון שמתקבל ( לשאול כמה עולה 5.5 kw לשעה ) למרות שהצריכה גבוהה יותר היות והתאורה לא ניכבת ויש את המנוע של הדלת הפנימית

התשובה ניתנה על ידי חברת הד מעליות, שדרות בן גוריון 9 חולון, טלפונים : 050-8228899 , 050-6656575

מה קורה כשכבלי המעלית נקרעים?

קריעת כבלי התילוי הינה עניין נדיר מאד במעליות.

הסיבה לכך נעוצה בעובדה שמתבצעות בדיקות תקופתיות ע"י חברת המעליות ובדיקה חצי שנתית ע"י בודק משרד העבודה כדי לוודא שכבלי התילוי תקינים.

כאשר מתגלים "קוצים", כלומר, סימנים לפרימה או שחיקה מוגברת של הכבלים – הם יוחלפו.
אם קרה מקרה ונקרע כבל, יש להשבית את המעלית ולהחליף את כל הכבלים במיידי.

במעלית יש מספר כבלי תילוי בהתאם לעומס (לפחות שלושה על פי התקן) ולכן גם במצב בו נקרע הכבל, אין הדבר אומר שהמעלית תיפול.
מקדם הבטיחות של כבלי התילוי והעומס אותו הם יכולים לשאת הוא פי 12 לפחות (על פי תקן).

התשובה ניתנה לנו על ידי חברת מעליות קידמת בע"מ, החופר 34 חולון, טלפון 03-5597888

אנו מייצגים קבוצת רכישה לבניית בניין מגורים בן 3 קומות, ורצינו לדעת (מלבד עלויות ההתקנה כמובן) מה הוצאות ההחזקה על מעלית נוסעים בבניין?

עלויות האחזקה כוללות מספר סעיפים, ביניהן (בסדר חשיבות יורד) הוצאות חשמל על הפעלת המעלית (כולל הנעה ותאורה), הוצאות טיפולים שוטפים ובדיקות תקופתיות על ידי טכנאי מעליות, הוצאות חברת שירות מעליות, והוצאות בדיקת מעליות על ידי בודק מעליות מוסמך. התוספת לעלות החשמל עומדת על 200-400 שקלים בחודש (תלוי בגודל המעלית, אופן התאורה, הסוג והיעילות של המנוע (שיורדת עם הגיל של המנוע) ועוד).

טיפול תקופתי על ידי טכנאי מעליות ושירותי אחזקת מעליות אחרים (כולל בדיקה תקופתית של בודק מעליות) יעלו כ150-200 שקלים בחודש.

מה תדירות הביקורים הדרושה של בודק מעליות לאישור תקינותה של המעלית?

לפי פקודת הבטיחות בעבודה של חוק שירות המעליות קובעת כי כל מעלית שהיא חייבת להבדק אחת לחצי שנה לפחות על ידי בודק מעליות מוסמך. הגוף האמון על אכיפת הפקודה, שהוא גם הגוף האחראי על רישוי בודקים מוסמכים, הוא משרד התעשיה המסחר והתעסוקה, שגם מפעיל קבוצת פקחים הרשאים להשבית מעליות שלא נבדקו כדין.

הבדיקה נעשית לפי תעריף שנקבע עוד ב67 (וצמוד מאז למדד המחירים לצרכן), ובדרך כלל אחרי הקישור הראשוני עם בודק מעליות מוסמך אותו בודק מעליות יגיע באופן עצמוני כל חצי שנה. עם זאת, זכרו כי האחריות על ביצוע הבדיקה אינה בתחומו של בודק מעליות או של חברת האחזקה, אלא על אחריותכם, בעלי הבניין, בלבד.

כמה עולה ביקור של טכנאי מעליות (כולל שירותים)?

התשובה תלויה בכמה גורמים, בעיקר היקף השירות, עלות חומרי חלפים (במידה ויש צורך בהם) וזמן הקריאה. ביקור שגרתי או אבחוני גרידה של טכנאי מעליות, ללא טיפולים מיוחדים, יעלה בין 150-200 שקלים ביום ועד פי שנים כאשר מדובר בקריאה דחופה, קריאה בשעות הלילה או בשבתות ומועדי ישראל.

כאשר מדובר על טיפול תקופתי באמצעות טכנאי מעליות, הכולל שימון וגירוז של החלקים הנעים ובדיקת תקינות המסילות, המנוע ורכיבי האלקטרוניקה והבקרה, מדובר על סכומים גבוהים יותר, 500-700 שקלים לביקור. ביקורים ארוכים יותר של שיפוצים נרחבים לפני בדיקת מעליות (יום או יומיים עבודה) עולים 1500-2000 שקלים (לעיתים יש צורך להוסיף סכומים של כמה אלפי שקלים לחלפים חדשים).

כתבות נוספות שיעניינו אותך

טכנאי מעליות - הכשרתו ותפקידו

טכנאי מעליות - הכשרתו ותפקידו

לא לחינם טכנאי מעלית נחשב לאחד מבעלי המקצוע בעל העבודה המסובכת והמורכבת ביותר, אחרי הכל כל מי שעולה במעלית, נמצא במובן מסוים באחריותו טכנאי...

כללי בטיחות של מעליות

כללי בטיחות של מעליות

אומנם כמות התאונות שמתרחשות במעליות ברחבי הארץ, נמוכות מאלו שמתרחשות בכביש ובכל זאת, אפשר להוריד את הכמות לאפס, למה שלא נעזור להגיע אליו? נתונים...